Rozmiar tekstu

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

Korowód dożynkowy prowadzony prze Jolantę Jabłońską i Grzegorza Kalinowskiego wyruszył do kościoła parafialnego z placu GOK o godzinie 11:30, bryczką powoził Zdzisław Soroka. 

W czasie Mszy Świętej Dziękczynnej za zbiory, składano chleb upieczony z tegorocznej mąki oraz wyjątkowo okazałe wieńce dożynkowe, które przynieśli mieszkańcy: Grabowczyka, Grabowca, Grabowca-Góry, Hołużnego, Ornatowic, Rogowa, Skibic, Szystowic, Wolicy Uchańskiej, Żurawlowa, Wólki Tuczępskiej oraz Tuczęp.

Festyn dożynkowy mimo złej pogody rozpoczął się na błoniach pod Grabowiec-Górą od degustacji potraw regionalnych. Przygotowaniem stoisk zajęły się panie z: Rogowa, Grabowczyka, Hołużnego, Grabowca i Grabowca-Góry. 

Na scenie wystąpiły młodzieżowe zespoły pod kierunkiem instruktora muzyki GOK – Pana Karola Chilewicza, zespół „Stokrotki” z Nieledwi, zespół „Ostrowiacy” z kapelą pracujące pod kierunkiem pana Arkadiusza Pydysia z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach oraz „Barchaczowskie dzwoneczki”, zespół wokalny z Grabowca również pod kierunkiem isntruktora muzyki GOK, Kapale Ludowa Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu oraz młodzieżowy zespół Seeking Dreams.  Zapraszamy do galerii zdjęć.


STAROSTOWIE


Jabłońska Jolanta – 40 latZam. Szczelatyn 2A, 22-425 Grabowiec

Rolnik posiada wykształcenie średnie nierolnicze i doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa rolnego, które prowadzi wraz z mężem Andrzejem od 1993 roku. Gospodarstwo rolne położone jest w miejscowości Szczelatyn o powierzchni ogólnej 14,94 ha, w tym 14,17 ha gruntów rolnych własnych oraz 0,77 ha gruntów dzierżawionych. 

Gospodarstwo jest wyposażone w komplet budynków gospodarczych, ciągniki rolnicze, kombajn zbożowy i podstawowy sprzęt do uprawy i ochrony roślin. Gospodarstwo jest w pełni zmodernizowane, spełnia pełne wymagania wzajemnej zgodności.  W gospodarstwie prowadzona jest zarówno produkcja roślinna, jak i zwierzęca. Produkcja roślinna to uprawa roślin towarowych (pszenica, rzepak, jęczmień, ziemniaki). Produkcja zwierzęca to hodowla bydła opasowego, około 10 szt rocznie.

Gospodarstwo korzysta z funduszy strukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  (PROW – dopłaty obszarowe, program rolno-środowiskowy – poplony i pakiety przyrodnicze)

 


Kalinowski Grzegorz – 50  latZam. Ul. Wojsławska 29, 22-425 Grabowiec

Rolnik posiada wykształcenie zasadnicze nierolnicze i doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa rolnego, które prowadzi wraz z żoną Marią od 1990 roku.

Gospodarstwo rolne położone jest w miejscowości Grabowiec o powierzchni ogólnej 48,60 ha, w tym 27,00 ha gruntów własnych i 21,60 ha gruntów dzierżawionych. Gospodarstwo jest wyposażone w komplet budynków gospodarczych (obora, stodoła, garaż,  gospodarczy), ciągnik rolnicze, kombajn zbożowy i podstawowy sprzęt do uprawy i ochrony roślin.

Gospodarstwo jest w pełni zmodernizowane. W gospodarstwie prowadzona jest wyłącznie produkcja roślinna: uprawa  roślin towarowych (pszenica, rzepak, soja,). Gospodarstwo korzysta z funduszy strukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  (PROW – dopłaty obszarowe. Wprowadza innowacje w produkcji roślinnej, spełniając standardy unijne oraz zasady wzajemnej zgodności.


GALERIA

Wyświetleń: 236

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.