Dożynki parafialno–gminne w Grabowcu, odbyły się w ostatnią niedzielę wakacji – 30 sierpnia 2015 roku. Tradycyjnie, barwny korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Dętą GOK, z udziałem wójta gminy, pana Waldemara Greniuka z małżonką, przewodniczącą Rady Gminy panią Agnieszką Rachańską, sekretarzem, panem Tomaszem Mołczanem, radnymi i sołtysami przeszedł z centrum Grabowca na rozległe łąki pod Grabowcem Górą, gdzie została odprawiona Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne zbiory. Liturgii przewodził proboszcz Parafii Świętego Mikołaja w Grabowcu, ks. dziekan Zygmunt Żółkiewski. 

Starostowie dożynek, pani Małgorzata Lackowska z Majdanu Tuczępskiego i pan Wojciech Walkowski ze Skomoroch Dużych przyjechali bryczką powożoną przez pana Jarosława Ulanowskiego. Jako pierwsi ofiarowali na ręce wójta i księdza proboszcza - bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki. Następnie delegacje przynosiły do ołtarza chleb, miód, owoce i kwiaty, a przede wszystkim wieńce, które przygotowali mieszkańcy: Bereścia, Grabowczyka, Grabowca, Grabowca Góry, Hołużnego, Ornatowic, Rogowa, Skibic, Skomoroch Małych, Wolicy Uchańskiej, Wólki Tuczępskiej oraz Żurawlowa. W czasie uroczystości dzielono się chlebem, zgodnie z dożynkową tradycją. Po zakończeniu Mszy Świętej głos zabrał wójt Gminy Grabowiec, dziękując rolnikom za trud wkładany każdego dnia w uprawę polskiej ziemi. Przemówienia wygłosili również Starosta Powiatu Zamojskiego, pan Henryk Matej, oraz pan Ryszard Stanibuła, były poseł na Sejm, związany z naszym terenem. 

Festyn dożynkowy rozpoczął się tradycyjnie, od degustacji potraw regionalnych, a w tym roku wyjątkowo dopisała frekwencja, prezentowało się 9 sołectw - smaków i rodzajów potraw nie sposób tutaj wymienić. Był również tort, którym częstowały panie z KGW Grabowiec Góra. Koło założono w lipcu b.r. a już reprezentowało gminę na dożynkach powiatowych w Jacni. Na dobry początek, na ręce szefowej, pani Elżbiety Czata przekazaliśmy praktyczny upominek, który wręczyli – dyrektor Domu Kultury w Grabowcu, pani Elżbieta Nowak oraz wójt Gminy Grabowiec, pan Waldemar Greniuk. 
Występy sceniczne rozpoczął koncert ANDREA LATTARI I MAŁGORZATY ORŁOWSKIEJ, którzy prezentowali włoskie przeboje, porywające do tańca i jak się okazało tak znane przez naszych mieszkańców, że były śpiewane wspólnie z piosenkarzem. Można było nabyć płytę z nagraniami tych piosenek. 

Kolejno występowali: chór mieszany, Natalia Żołnierczuk, grupy instrumentalne- podopieczni Karola Chilewicza – instruktora muzyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu.
Następnie z własnym układem choreograficznym tańca nowoczesnego wystąpiła 10 – letnia Kalina Flak. 
Krótki koncert pożegnalny, na zakończenie działalności dał zespół SEEKING DREAMS. Chłopcy rozstają się po 3 latach wspólnej przygody muzycznej. Fani mogli jeszcze zrobić sobie zdjęcie z zespołem.

Gdy na scenę wszedł zespół MERITUM Z ŁABUŃ nogi same niosły do tańca. Polskie przeboje w interpretacji filigranowej wokalistki o mocnym głosie brzmiały niesamowicie, odbijając się echem od wzgórz otaczających „grabowieckie błonia”.
Kolejnym punktem programu był koncert Kapeli Ludowej GOK. I tak, doszliśmy do ostatniego punktu programu dożynkowego – zabawy z zespołem 4 HEVEN Z KRYNIC, która trwała do godz. 24:00. 
Dziękujemy Wszystkim Wykonawcom, Uczestnikom i Osobom, które przyczyniły się do zaistnienia naszej imprezy dożynkowej.

Dodatkowe atrakcje

 • plac zabaw dla dziec
 • zorbol, czyli piłka nożna inaczej
 • konkursy z nagrodami
 • LODR o. Sitno, Nadleśnictwo Strzelce
 • malowanie buziaków,
 • makijaże i fryzury – MStyle, Kalena
 • baloniki- PBS Zamość o. Grabowiec

Dziękujemy Sponsorom:

 • FIRMIE ROTEX- PAN ROBERT TADLA,
 • STACJI PALIW W GRABOWCU- PAN BARTŁOMIEJ RADOMSKI,
 • PBS ZAMOŚĆ O. GRABOWIEC,
 • FIRMIE AGROMASZ,
 • WSPÓLNOCIE GRUNTOWEJ W GRABOWCU,
 • FIRMIE „ROAD MEMORY”- SŁAWOMIR CHUDOBA, 
 • FIRMIE „KRAUZE”,
 • PANU TOMASZOWI MOŁCZANOWI.

K. Sawicka


GALERIA ZDJĘĆ

Wyświetleń: 46

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.