Gminna Biblioteka Publiczna w Grabowcu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji, mającej na celu przypomnienie i docenienie spuścizny klasyki literatury narodowej.

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa, odbyło się 5 września b.r. pod patronatem pary prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser – Dudy. Przygotowana specjalnie na tę okazję scenografia stanęła na grabowieckim skwerku. Dyrektor biblioteki pani Krystyna Czausz, punktualnie o godzinie 10:00 odczytała list od prezydenta RP, a następnie poprosiła wójta Gminy Grabowiec pana Waldemara Greniuka aby przeczytał pierwszy tekst.

Fragmenty „Lalki” czytali także: przewodnicząca Rady Gminy pani Agnieszka Rachańska, były wójt pan Tadeusz Goździejewski, nauczycielka języka polskiego pani Teresa Goździejewska i pani Agnieszka Jałowicka, czytały także panie: Renata Fedurek, Marta Herbut, Maria Pelc, Teresa Pisarczyk oraz młodzież: Katarzyna Halicka, Karolina Kaczmara, Gabriela Sawicka, Mateusz Daniluk.
Część pań wystąpiła w strojach nawiązujących do epoki, co w połączeniu z kilkoma zabytkowymi przedmiotami scenografii – dodało barw spotkaniu a czytane teksty nabrały jakby realnych kształtów. I jak się okazało nie trzeba być znaną aktorką czy aktorem aby wrzuć się w odgrywaną postać. Niektórym wychodziło to naprawdę świetnie, szkoda tylko, że słuchaczy nie było więcej. Na zakończenie podano gorącą kawę i ciastka a każdy, kto przyniósł swoje wydanie „Lalki” mógł je opieczętować specjalną pieczęcią. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

K. Sawicka


GALERIA ZDJĘĆ

Wyświetleń: 36

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.