Rozmiar tekstu

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

I Święto Pieczonego Ziemniaka w Gminie Grabowiec już za nami. W niedzielę, 4 października b.r. przy pięknej słonecznej pogodzie, na „błoniach” za stacją paliw odbyła się impreza plenerowa adresowana do rodzin z terenu naszej gminy.

Organizatorzy to KGW i OSP Grabowiec Góra oraz GOK Grabowiec. Panie ze stowarzyszenia zadbały o wikt – czyli pieczone ziemniaki i inne potrawy z ziemniaków oraz sałatki i napoje, druhowie strażacy pilnowali ognia, dbali o bezpieczeństwo i porządek a także pomagali w sędziowaniu konkursów zręcznościowych. Wójt Gminy Grabowiec, pan Waldemar Greniuk sponsorował słodycze, którymi zastały obdarowane wszystkie dzieci biorące udział w zabawach.

Gminny Ośrodek Kultury ze swojej strony udostępnił namioty, zorganizował i przeprowadził konkursy, zapewnił muzykę w tym koncert Kapeli Ludowej, śpiewanie przy ognisku z akompaniamentem gitary oraz dokumentację fotograficzną. Gościnnie wystąpił zespół wokalny „Barchaczowskie Dzwoneczki” jak zwykle dostarczając wielu wzruszeń. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpłatnej przejażdżki na wozie ciągniętym przez konie, którym przyjechał pan Lech Nowaczewski.

Dzieci mogły wziąć udział w następujących konkurencjach: skakanie w worku, rzucanie ziemniakami do wiaderka i rzucanie „gumofilcem” na odległość. W konkursie rzut „gumofilcem” na odległość - wśród dorosłych wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: mężczyźni i kobiety. Wśród pań najdłuższy rzut oddała pani Monika Dec, drugie miejsce – pani Barbara Fik, trzecie miejsce pani Małgorzata Kruk. W Kategorii mężczyzn; pierwsze miejsce druh Robert Hołdaś, drugie miejsce druh Jarosław Surma i trzecie miejsce druh Marian Surma.

W konkursie na dokończenie serii dziesięciu przysłów zwyciężyły panie: pierwsze miejsce Marta Herbut i Barbara Pedowska, drugie miejsce zajęły mama z córką Małgorzata i Agata Kaczmara , trzecie miejsce pani Maria Prokop z wnukami.

Najwięcej emocji wzbudziły konkurs dla par małżeńskich, który odbył się z zastrzeżeniem, że nie bierzemy odpowiedzialności karnej za ewentualne konsekwencje wynikające z rozbieżności zadań małżonków. Pytania były rożne, trochę śmieszne, oczywiste i zaskakujące. Z pięciu par wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce – Anna i Jarosław Surmowie (Grabowiec Góra), II miejsce – Małgorzata i Jerzy Krukowie (Grabowiec), III miejsce – Marzena i Robert Hołdaś (Grabowiec Góra). Laureatom wszystkich konkursów dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi. 

Impreza została dofinansowana przez:

  • Gminną Komisję ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grabowcu, 
  • Sekretarza Gminy Grabowiec – pana Tomasza Mołczana, 
  • Sklep Robert Zirebiec
  • Sklep Groszek
  • Gadżety na nagrody przekazali:
  • Firma SŁUCH-MED z Zamościa
  • LGD Ziemia Zamojska
  • Delikatesy Centrum

Serdecznie dziękujemy!

K. Sawicka


GALERIZ ZDJĘĆ

Wyświetleń: 99

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 18:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 18:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 15:00 - sala rekreacyjna
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.