Rozmiar tekstu

PRZEKAZANIE SZTANDARU DLA OSP TUCZĘPY

W minioną niedzielę, 8 maja, w Tuczępach odbyły się uroczystości związane z poświęceniem i przekazaniem sztandaru dla jednostki OSP Tuczępy, oraz chorągwi - daru wdzięczności społeczeństwa dla wszystkich jednostek OSP działających na terenie parafii Tuczępy. Po złożeniu meldunku przez Dowódcę uroczystości druha Mirosława Gąskę na ręce Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, druha Kazimierza Mielnickiego odprawiona została Msza Święta w intencji miejscowych strażaków a także licznie zgromadzonych Gości.

Aktu poświęcenia sztandaru i chorągwi dokonał kapelan strażaków powiatu zamojskiego ks. Kanonik Andrzej Chmaj. Następnie odbyło się wbijanie gwoździ przez sponsorów i osoby zasłużone dla OSP. Sztandar przekazano na ręce Naczelnika OSP Tuczępy druha Łukasza Błażuckiego. Ta podniosła uroczystość była wspaniałym momentem na wręczenie odznaczeń pożarniczych, medali i dyplomów, tym wszystkim, dla których hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” nie jest pusto brzmiącym słowem. Aktu dekoracji dokonali: pułkownik pożarnictwa w stanie spoczynku druh Mieczysław Skiba, druh Kazimierz Mielnicki, komendant miejski PSP w Zamościu brygadier Jacek Sobczyński, wójt gminy Grabowiec pan Waldemar Greniuk.

Odznaczeni druhowie z dumą przyjmowali, te symbole docenienia ich pracy. Organizatorzy uroczystości - proboszcz parafii Tuczępy, ks. Ryszard Ostasz, który na zmianę z sutanną nosi strażacki mundur oraz prezes OSP w Tuczępach druh Michał Radelczuk przyjmowali ciepłe słowa życzeń od przybyłych na uroczystość gości, upominki i listy gratulacyjne od tych, którzy nie mogli tego dnia być osobiście, ale pamiętali… Po części oficjalnej serwowano bigos a na scenie pojawili się zaproszeni wykonawcy.

K. Sawicka


Wyświetleń: 120

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 15:00
sala rekreacyjna i pracownia Orange (pierwsza i trzecia sobota miesiąca)

niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.