Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu zorganizował 14 czerwca b. r. wycieczkę do Kazimierza, Nałęczowa i Wąwolnicy. Propozycja skierowana była do seniorów ze środowiska lokalnego. Przejazd autokarem ufundował nasz ośrodek, natomiast obiad i atrakcje turystyczne opłacili uczestnicy wycieczki. Jadąc do Kazimierza,nie mogliśmy nie wstąpić do Nałęczowa. Spacer po Parku Zdrojowym wprowadził wszystkich w dobry nastrój a smaki nałęczowskich wód dały energię do dalszej wyprawy. W Nałęczowskim Ośrodku Kultury obejrzeliśmy ciekawą wystawę fotograficzną „Sacrum Profanum”opowiadającą o cienkiej granicy pomiędzy dobrem i złem oraz o tym, jak łatwo tej granicy nie zauważyć.

Zwiedzanie kazimierskich atrakcji zaczęliśmy od Ściany Płaczu na żydowskim kirkucie i Korzeniowego Dołu, w którym uczestnicy dostrzegli podobieństwo do naszego wąwozu w Dańczypolu. Następnie odbyliśmy godzinny rejs statkiem po Wiśle podziwiając ruiny zamku w Janowcu i przepiękne widoki Kazimierza z zupełnie innej perspektywy. Pogoda nam sprzyjała, więc po smacznym obiadku były lody, spacery po rynku a także zdobywanie ruin zamku. Spotkała nas również bardzo miła niespodzianka. A mianowicie,  proboszcz kościoła farnego ks. Tomasz Lewniewski, który w latach osiemdziesiątych pełnił w Grabowcu posługę wikariusza obdarował wycieczkę, torbą cukierków i pięknym albumem  ze zdjęciami Kazimierza. Serdecznie dziękujemy.

Następnie zaopatrzeni w drożdżowe koguty udaliśmy się do Wąwolnicy, do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, które słynie z cudownych uzdrowień i łask. Do Grabowca dotarliśmy tuż przed godziną 22.00.

K. Sawicka


FOTORELACJA

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Wyświetleń: 29

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 15:00 - 18:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.