Rozmiar tekstu

GMINA GRABOWIEC NA III EDYCJI ŚWIĘTA PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

Gmina Skierbieszów wspólnie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, byli gospodarzami tegorocznego święta, którego ideą była edukacja i popularyzacja wiedzy przyrodniczej o naszym regionie. Do współpracy zaproszono gminy, które leżą na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego, najmłodszego a jednocześnie największego obszarowo parku na terenie Województwa Lubelskiego.

Naszą gminę reprezentowały trzy Koła Gospodyń Wiejskich: Grabowiec Góra, Skomorochy Małe i Żurawlów. Panie przygotowały smakowity poczęstunek dla uczestników święta, były to między innymi; pierogi w kilku smakach, ciasta, pączki i różnego rodzaju drożdżowe wypieki. Dla naszych dzieci, które dojechały szkolnym autobusem przygotowaliśmy grillowane kiełbaski, napoje i słodycze.Wszyscy uczestnicy imprezy mogli posilić się wojskową grochówką, którą zapewnili Organizatorzy. Przygotowane dla najmłodszych atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że nikt nie odszedł bez upominku. W namiocie gminy Grabowiec można było nie tylko dobrze zjeść, ale również nacieszyć oko. Swoje prace pokazali: Edyta i Halina Sawulak z Szystowic, Barbara Siegieńczuk z Żurawlowa, KGW z Grabowca Góry, Henryk Grabowski ze Szczelatyna i Katarzyna Sawicka z GOK w Grabowcu.

Na scenie reprezentowali nas Kalina Flak w tańcu orientalnym, laureatka konkursów tańca w wielu kategoriach, w różnych miastach Polski oraz zespół młodzieżowy „Pozytywnie zakręceni”, który doskonali swe umiejętności pod kierunkiem pana Karola Chilewicza. Grupa zagrała muzykę country a gromkie brawa świadczyły o tym, że występ spodobał się publiczności.

K. Sawicka


 ZOBACZ WIĘCEJ W GALERII


Wyświetleń: 75

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 18:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 18:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 15:00 - sala rekreacyjna
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.