Święto Plonów Powiatu Zamojskiego 2019 odbyło się 18 sierpnia, na stadionie w Starym Zamościu. Gospodarzami byli Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko i Wójt Gminy Stary Zamość pan Waldemar Raczyński. Gminę Grabowiec reprezentowali: Wójt-pan Bartosz Popek, Przewodnicząca Rady Gminy-pani Elżbieta Czata, pani Katarzyna Sochań i pan Zbigniew Wichlej- Starostowie dożynek gminnych, pani Dorota Szajuk i pan Marek Makuch- rolnicy odznaczeni przez Starostę Zamojskiego.

Na dożynki pojechali również przedstawiciele trzech sołectw ze swoimi wieńcami, KGW Skomorochy Małe, Wolica Uchańska oraz KGW Żurawlów. Korowód dożynkowy liczył blisko 90 wieńców, szły w nim sołectwa, stowarzyszenia, grupy śpiewacze, sołtysi i wójtowie z chlebem. Całość wyglądała niezwykle barwnie, odświętne stroje nawiązujące do ludowej tradycji, kwiaty i dojrzałe owoce a nad wszystkim unosił się zapach świeżego chleba, dzielonego pomiędzy zgromadzonych. Po zakończeniu Mszy Świętej Dziękczynnej można było posilić się bigosem i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Na scenie wystąpił Zespół Zamojszczyzna, lokalni artyści a następnie CZADOMAN. Wielu z nadziejami czekało na wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieńca tradycyjnego zwyciężyło KGW Krasne, gmina Stary Zamość a w kategorii wieńca nowoczesnego-wieś Mocówka. Obydwa wieńce będą reprezentować Powiat Zamojski na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu, 8 września. Jak zawsze w konkursach są zwycięzcy i przegrani, ale trudno mówić o przegranej kiedy samo uczestnictwo w najważniejszym święcie powiatu jest wyróżnieniem.

zdjęcia oraz tekst: K. Kasprowicz


GALERIA

Wyświetleń: 45

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 15:00 - 18:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.