Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca za nami mnóstwo wspomnień które zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Grabowcu. Przez dwa tygodnie - od 13.01 do 24.01 - mogliśmy uczestniczyć w zabawach, grach, wyjazdach, zajęciach, obejrzeć przedstawienie, spędzić czas z animatorami oraz na zakończenie wziąć udział w balu karnawałowym.

Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć w Pracowni Orange oraz gier planszowych i zabaw ruchowych. Kolejnego dnia mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach z samoobrony, profesjonalista pokazał nam triki przydatne, by osłonić się i czuć się bezpiecznie. W środę wysililiśmy umysły i rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i krzyżówki o tematyce zimowej, dzieci korzystały też z komputerów, grały w gry planszowe. We czwartek zaangażowaliśmy się w tworzenie upominków dla naszych ukochanych Babć i Dziadków z okazji ich święta. Grupa tworzyła serca z życzeniami, broszki i zawieszki z drucików kreatywnych. W piątek wspólnie wyjechaliśmy na wycieczkę do Zamościa. Skorzystaliśmy z oferty „Laser Factory”, spędziliśmy czas na świetnej zabawie. Zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny, otrzymaliśmy kamizelki połączone z bronią laserową, rywalizowaliśmy, by zdobyć jak najwięcej punktów. Wyszliśmy zmęczeni ale zadowoleni. Tego dnia odpoczęliśmy i posililiśmy się w KFC.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od spotkania z animatorami z „Grawitacji”. Zajęcia rozwinęły wyobraźnię, koncentrację, uruchomiły fizycznie. Animatorzy dostarczyli interaktywną podłogę, na której dostępny były gry i zabawy, można było strzelać z łuku, układać wielkie klocki, rzucać woreczkiem do celu czy też otrzymać prezent z modelowanego balonu. We wtorek gościliśmy aktorów, którzy zaprezentowali nam przedstawienie teatralne. Inscenizacja luźno odnosiła się do bajki „Czerwony Kapturek”, była dostosowana do okazji i skierowana do zaproszonych Babć i Dziadków. Tego dnia zostały wręczone własnoręcznie przygotowane prezenty. Kolejnego dnia wybraliśmy się na lodowisko. Na Rynku Wielkim uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności łyżwiarskie, po aktywności fizycznej wypoczęliśmy w McDonald i zjedliśmy tam posiłek. We czwartek spotkaliśmy się na zajęciach kulinarnych. Uczestnicy, w grupach, wykonywali samodzielnie „słodkie szyszki” z ryżu preparowanego. Po zajęciach stworzone były maski karnawałowe w pracowni plastycznej. Ostatniego dnia ferii zorganizowany został bal. Chętni do zabawy przebierali się, zakładali maski i brali udział w zabawach tanecznych, grach połączonych z muzyką, wygrywali nagrody oraz tańczyli przy wesołych rytmach.

Dziękujemy za skorzystanie z oferty „Ferie zimowe 2020”!!!


DOSTĘPNE GALERIE:

Wyświetleń: 52

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 15:00 - 18:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.