Rozmiar tekstu

73. ROCZNICA PACYFIKACJI GRABOWCA

18 czerwca 2017 roku w Grabowcu odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Rozpoczęły się one Mszą Świętą o godz. 12.00. Następnie złożono kwiaty przy pomniku Bohaterów Rzeczpospolitej Grabowieckiej.
Dzięki pięknej pogodzie dalsza część spotkania z udziałem zaproszonych gości odbyła się na skwerku. Wysłuchano części artystycznej w wykonaniu miejscowej młodzieży z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza, która pracowała pod kierunkiem nauczycieli, pani Agaty Sioma i pana Karola Chilewicza. Następnie Prezesi Związków Kombatanckich, działających na terenie naszej gmniny, pan Henryk Kozar-ZKRPiBWP i pan Mieczysław Nowogrodzki-PZBWPHWiOK wręczyli pamiątkowe podziękowania oraz najnowsze książki wydane przez IPN. Chcieli w ten sposób docenić ludzi dobrej woli, na których pomoc mogą liczyć w utrwalaniu pamięci historycznej. Otrzymały je osoby z Grabowca, jak również goście z Mrozów, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w naszych, lokalnych uroczystościach.
Obecność delegacji na czele z burmistrzem, panem Dariuszem Jaszczukiem jest świadectwem przyjaźni, która wyrosła na trudnych, wspólnych losach naszych miejscowości. Na zakończenie uroczystości głos zabrały osoby chcące podzielić się swoimi refleksjami.

K. Sawicka

Wyświetleń: 228

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.