Rozmiar tekstu

ABY CZAS NIE ZATARŁ, ANI PAMIĘĆ...

„Aby czas nie zatarł, ani niepamięć...” - drogi do wolności. Wystawa eksponatów ze zbiorów pana Janusza Koremskiego, potomka piłsudczyka, który pochodzi z niedalekich Mołodiatycz a mieszka w Grabowcu Górze. Ludzie, którzy mają swoje pasje nigdy się nie nudzą, każdą wolną chwilę poświęcając na wzbogacenie swoich kolekcji. Obchodzony w tym roku jubileusz 100-lecia niepodległości Polski jest wspaniałą okazją, by pokazać swoje małe muzeum i podzielić się bogatą, rodzinną historią. Otwarcie wystawy miało miejsce w dniu Święta Niepodległości - 11 listopada. Niestety czas jej zwiedzania dobiegł końca, dlatego też, tym z Państwa, którzy nie zdążyli jej obejrzeć umożliwiamy to wirtualnie. Zgromadzone na wystawie eksponaty, to w większości pamiątki po Władysławie Korębskim, ale także broń, wydawnictwa, monety a nawet mundur legionowy. Ekspozycja zawiera również kilka obrazów olejnych i kilkanaście popiersi marszałka Piłsudskiego. Cieszy nas, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży z naszego Zespołu Szkół. „ Patriotyzm jest nie mniej ważny dziś, niż sto lat temu...”

K. Sawicka

WIDEO PODSUMOWANIE:

GALERIA:

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
22-425 Grabowiec

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela (pierwsza i trzecia) : 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.