Rozmiar tekstu

DOŻYNKI GMINNE

W minioną niedzielę, 20 sierpnia b.r. odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Grabowcu. Od kilku lat centralnym miejscem uroczystości, są błonia pod Grabowiec Górą. Korowód dożynkowy wyruszył z placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, by o godzinie 12.00 wziąć udział we Mszy Świętej Dziękczynnej za zbiory, a prowadziła go Orkiestra Dęta GOK. Następnie, na bryczce powożonej przez pana Jarosława Ulanowskiego jechali starości dożynek, szły władze gminy, zaproszeni goście i delegacje poszczególnych sołectw.

Mszę Świętą celebrował proboszcz naszej parafii, ks. Zygmunt Żółkiewski. Chleb na ołtarzu złożyli tegoroczni Starości: pani Jolanta Szepiszczak z Hołużnego i pan Krzysztof Jaroszyński z Szystowic. Wieńce dożynkowe i chleb na ręce wójta ny, pana Waldemara Greniuka i Przewodniczącej Rady, pani Agnieszki Rachańskiej ofiarowało 11 delegacji z gminy Grabowiec, a były to: Klub Seniora „Pojednanie”, Bereść, Grabowczyk, Grabowiec, Grabowiec Góra, Hołużne, Ornatowice, Skomorochy Małe, Wolica Uchańska, Wólka Tuczępska i Żurawlów. Po błogosławieństwie, kończącym Liturgię dzielono się chlebem wypieczonym z tegorocznej mąki, z wierszem wystąpiła pani Janina Kulik, laureatka wielu konkursów dla seniorów.


Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego na stoiskach z potrawami regionalnymi. Tradycyjnie, na dożynkach w Grabowcu odbyła się wystawa rolnicza przygotowana przez panią Ewę Pijajko (LODR), udział wzięły także: KRUS, ARiMR, Zakłady Zbożowe w Zamościu. Na placu stanęły dmuchane zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami i garmażerią. Na scenie wystąpili: KGW Grabowiec Góra w scenkach kabaretowych, niezwykle kolorowa grupa „Złoty Tabor”, zespół młodzieżowy z GOK „Pozytywnie Zakręceni”, gwiazda wieczoru, zespół „Jako Tako”, Kapela Ludowa GOK, Patrycja Wilgos. Pogoda sprzyjała nam do wieczora. Niestety ze względu na opady nie odbył się koncert zespołu „KING SIZE”, za co przepraszamy w jego imieniu.

K. Sawicka


Wyświetleń: 300

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.