Rozmiar tekstu

PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH

W czasie tegorocznych zimowych ferii, jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna proponowali dzieciom wiele atrakcji tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł ciekawie spędzić czas wolny od nauki w szkole.


Pierwszy tydzień ferii:

Poniedziałek 2015.02.02


Zajęcia plastyczne, podczas których dzieci robiły laleczki z papieru. W związku z tym, że prace wymagały długiego czasu schnięcia pozostałą część dnia dzieci spędziły na wspólnych zabawach i grach. 

Wtorek 2015.02.03


Zajęcia muzyczne w Mini Studio Orange cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Tego dnia, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej- pani Krystyna Czausz, zorganizowała dla dzieci zajęcia techniczne, podczas których powstały kolorowe i zabawne mini książeczki według fantazji małych autorów.

Środa 2015.02.04 


Wyjazd na lodowisko do Zamościa – co roku cieszy się ogromną popularnością, dlatego chętnych do jazdy na łyżwach nie zabrakło. Wspólny spacer po zamojskiej Starówce oraz pobyt w Galerii Twierdza z pewnością ucieszył uczestników wycieczki.

Czwartek 2015.02.05


Podczas zajęć teatralnych dzieci poznały lalki teatralne - kukiełkę i pacynkę. Robiły gimnastykę buzi i języka a także nagrywały na dyktafon swój głos. Zajęcia z chustą animacyjną jak zawsze dostarczyły dzieciom wiele radości.

Piątek 2015.02.06


Grupa najmłodszych dzieci odwiedziła Studio Orange, w którym została nagrana piosenka „Biały Walczyk”, oprócz zajęć w studio odbyły się również warsztaty dla starszej grupy młodych muzyków uczęszczających na zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury. Pozostałe dzieci brały udział w zajęciach plastycznych w czytelni Gminnej Biblioteki oraz sali plastycznej GOK. Pierwszy tydzień ferii zakończył się nauką tańca dla grupy starszych i młodszych dzieci.


Drugi tydzień ferii:

Poniedziałek 2015.02.09


Dzieci, wzięły udział w zajęciach plastycznych podczas których kończyły rozpoczęte w zeszłym tygodniu lalki, jak również malowały na szkle. Dzień zakończył się wspólnym zdjęciem oraz wymyślaniem ciekawych prezentacji swoich prac.

Wtorek 2015.02.10


W związku z tym, że pogoda nie dopisała, wyjazd do Jacni został odwołany. Aby zapewnić dzieciom rozrywkę Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd do kina na film „Pingwiny z Madagaskaru”, to kolejna część znanej bajki przeniosła całą grupę w podróż z efektami 3D. Następnym punktem wycieczki była wizyta w centrum handlowym „Galeria Twierdza Zamość”.

Środa 2015.02.11


Gminny Ośrodek Kultury w tym dniu zorganizował kolejny wyjazd na lodowisko. Grupa 32 dzieci cieszyła się lodowym szaleństwem na Starym Mieście w Zamościu.

Czwartek 2015.02.12 


Bardzo pracowity dzień dla wszystkich dzieci, które postanowiły spędzić go razem w Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grabowcu. Oprócz zabaw na komputerze, gry w piłkarzyki odbyły się również warsztaty tworzenia muzyki na komputerze, które poprowadził instruktor muzyki GOK – Karol Chilewicz. Młodzi muzycy prężnie pracowali przy nagraniu piosenki „Z kopyta kulig rwie” w Studio Orange w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu.
Natomiast w pracowni plastycznej grupa dzieci w różnym przedziale wiekowym uczestniczyła w zajęciach plastycznych, podczas których wykonano maski karnawałowe. W tym dniu dzieci również wzięły udział w próbie zespołu Seeking Dreams, zaś grupa trzech dziewczynek z ZS- Wiktoria Jamroż, Monika Mydlak oraz Aleksandra Mydlak, przedstawiły dla uczestników ferii teatrzyk pt.” Tymoteusz Rymcimci”.

Piątek 2015.02.13 


tego dnia odbyły się zajęcia w kuchni, podczas których dzieci przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki. W ten sposób uczyły się samodzielności oraz pracy w grupie. Na zakończenie zajęć mali kucharze wraz z opiekunami wspólnie degustowali przyrządzone potrawy.

Sobota 2015.02.14 


jak co roku ferie kończymy zabawą z Mikołajem, na której najmłodsze dzieci otrzymują paczki ze słodyczami. Tym razem to spotkanie połączyliśmy z „Walentynkami”, dlatego też każdy z uczestników a także Mikołaj otrzymali symboliczny lizak serduszko. W ten sposób uczestnicy przekazali sobie serdeczne życzenia miłości i życzliwości.
przejdź do albumu

Osoby zainteresowane przegraniem zdjęć z ferii, zapraszamy z własnym nośnikiem DVD w godzinach pracy GOK.

M. Piasecka, K. Chilewicz, D. Kordyś, 

Wyświetleń: 162

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.