W niedzielne popołudnie, 27 maja b. r. na błoniach pod Grabowiec Górą odbyły się II Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Dopisała pogoda i publiczność. Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 14.00. Na starcie stanęło 12 zaprzęgów dwukonnych, poza konkursem zaprezentowały się 2 zaprzęgi jednokonne. Zawody z udziałem koni są bardzo widowiskowe, a lokalne ukształtowanie terenu pozwala poczuć się jak w prawdziwym amfiteatrze. Rywalizacja była zacięta, zarówno ludzie , jak i konie dali z siebie wszystko. Niestety 4 zaprzęgi nie ukończyły wyścigu. Tytuł zwycięzców obronili Jarosław Ulanowski z Grabowca i luzak Marcin Boczkowski wygrywając z dużą przewagą czasową. Po raz drugi pokazali klasę, nie dając szans rywalom.

Punktacja końcowa przedstawia się następująco:

1. Jarosław Ulanowski - Grabowiec, czas 1,08

2. Stanisław Bucior - Zadębce, czas 1,36

3. Mariusz Zabłocki - Siennica Różana, czas 1,65

4. Stanisław Stasiuk - Obrowiec, czas 1,80

5. Tomasz Bubeła - Żurawlów, czas 2,01

6. Kamil Ciesielczuk - stajnia nad Lutnią, czas 2,02

7. Daniel Kaczmara - Zamość, czas 2,04

8. Wojciech Ciesielczuk - Wojciechowa Stajnia, czas 2,94

Zwycięzca oraz laureaci 2 i 3 miejsca otrzymali nagrody pieniężne i piękne albumy o koniach. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz upominki. Dla koni przygotowano nagrody w postaci worków zboża. Po raz drugi funkcję sędziego pełnił pan Krzysztof Pietrzak, doświadczony instruktor i hodowca koni.

Zawodom towarzyszył festyn rozrywkowy, stoiska gastronomiczne oraz plac zabaw dla dzieci. Wystąpił zespół „Mada- Bis” z Wojsławic wykonując znane i lubiane utwory. Zaprezentowały się dzieci z grupy tanecznej, ćwiczące w grabowieckim domu kultury pod kierunkiem pani Doroty Borys. Dzieci i dorośli bawili się wspólnie uczestnicząc w konkursach z nagrodami. Imprezę wsparli finansowo i rzeczowo liczni Sponsorzy, którym składamy serdeczne podziękowania. A są to:

Starostwo Powiatowe w Zamościu, LGD „Ziemia Zamojska”, pan Krzysztof Gałaszkiewicz- dyrektor zamojskiego oddziału ARiMR, Delikatesy Centrum- Grabowiec, Firma Słuchmed, Pani Paulina Popek- Multifinanse, pani Barbara Głąb, pani Sylwia Jasiuk - dyrektor GCKiT w Wojsławicach,pan Tomasz mołczan, Sklep „Przyszłość” Robert Zirebiec i Henryk Zirebiec, Firma AN-BUD-Andrzej Szerafin, pan Aleksander Brzozowski.

Wielkie gratulacje należą się członkom KGW w Grabowcu Górze i tamtejszym druhom z jednostki OSP za organizację imprezy. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do pani Elżbiety Czaty przewodniczącej KGW za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i pozyskanie sponsorów. Po raz kolejny udowodniła, że tytuł Kobiety Aktywnej Lubelszczyzny trafił do właściwej osoby.

K. Sawicka


FOTORELACJA

przejdź do galerii i zobacz więcej zdjęć

Wyświetleń: 109

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 15:00 - 18:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.