Kiermasz świąteczny w naszej gminie, odbył się 22 marca, na placu przed kościołem parafialnym. Swoje rękodzieło wystawiły panie z KGW Grabowiec, KGW Żurawlów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu. Można było kupić ręcznie robione pisanki, kartki, serwety, a przede wszystkim stroiki, zarówno naturalne, jak i z trwałych materiałów. Świąteczny nastrój dopełniliśmy ciastem i drobnymi przekąskami.
Pogoda dopisała, zainteresowanie naszymi wyrobami było bardzo duże. Cieszymy się, że z roku na rok, coraz więcej osób docenia to, co powstaje z serca, w lokalnym środowisku. Na kiermaszu, mieliśmy również w sprzedaży najnowszą publikację o naszej gminie „Przedwojenne kapliczki i krzyże w gminie Grabowiec” - autor Mateusz Skórzewski. Dochód z kiermaszu przeznaczymy na zakup materiałów plastycznych.
tekst: K. Kasprowicz-Motowidło
zdjęcia: M. Greniuk