Pracownia Orange w Grabowcu opracowała autorski projekt ekologiczny i złożyła wniosek programu grantowego dla Pracowni Orange w roku 2021/ 2022.

NASZA PRACOWNIA OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIE W RAMACH KONKURSU GRANTOWEGO! FUNDACJA 5MEDIUM PRZEKAZAŁA PRACOWNI DOTACJĘ PIENIĘŻNĄ W WYSOKOŚCI 2000ZŁ NA REALIZACJĘ PROJEKTU!!!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za docenienie i bierzemy się do pracy.

Projekt ekologiczny realizowany będzie w Pracowni Orange w Grabowcu od 09.11.2021r. do 25.03.2022r. Skupiliśmy się na tym, iż w dzisiejszych czasach problem z odpadami jest ogromny. Trudności niesie ze sobą nie tylko nadmierne wytwarzanie odpadów, ale również ich nieodpowiednie składowanie. Wiedzę należy przekazywać już najmłodszym, którzy mają zapał, pomysłowość i potrafią przekonać dorosłych do swoich racji.

Projekt rozpocznie się od zaprezentowania w formie elektronicznej informacji na temat ilości produkcji śmieci, stylu życia „zero waste” czy recyklingu. Forma prezentacji będzie jasna, klarowna, dostosowana do wieku uczestników. Kolejnymi krokami będzie zorganizowanie warsztatów rękodzieła.

Rodzaje warsztatów: „Drugie życie metalowej puszki po przetworach” (uczestnicy będą wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem puszki po warzywach, owocach bądź masach, powstaną przyborniki, wazony, doniczki, karmniki), „Maskotka ze zgubionej skarpetki” (powstanie ekologiczna maskotka), „Misy z masy papierowej” (uczestnicy samodzielnie przygotują masę papierową, wykleją odpowiedni kształt i ozdobią według własnego gustu).

Projekt zakończymy konkursem: „Mistrz recyklingu”. Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie będzie nadanie funkcji dla przedmiotu, który przeznaczony był do wyrzucenia. Prace będą musiały nadawać się do wykorzystania w życiu codziennym. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, wszystkie prace zostaną zaprezentowane publicznie, a spotkanie będzie umilone poczęstunkiem.

Wszystkie informacje i terminy realizacji pojawiać się będą na stronie internetowej www.gokgrabowiec.pl

Opracowała: N. Wiśniewska-Saluk


 

Wyświetleń: 112

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 18:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 18:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 15:00 - sala rekreacyjna
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.