Pracownia Orange w Grabowcu wzięła udział w wyzwaniu ekologicznym pt. „Upcyklingowe logo”. Chcieliśmy stworzyliśmy logo, które będziemy mogli wykorzystać później przy okazji organizowanych przez nas imprez plenerowych, aktywności wakacyjnych itp. Zawsze możemy liczyć na pomoc dzieci i młodzieży, tym razem także byli z nami, za co dziękujemy.

Celem upcyklingu jest ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, przemyślane wykorzystanie tego, co w innym przypadku trafiłoby do śmieci. Upcykling nastawiony jest na wykorzystanie pracy rąk: rzemiosło i rękodzieło. Można działać w duchu upcyklingu nie wykorzystując wyspecjalizowanych narzędzi i skomplikowanych technologii. Upcykling wykorzystuje niepotrzebne przedmioty i odpady. Przywraca im walory użytkowe. Istotnym jest, by działając w duchu upcyklingu nie wytwarzać kolejnych niepotrzebnych rzeczy. Nie należy przerabiać przedmiotów na coś, co nie jest potrzebne, należy starać się wykorzystywać te odpady i rzeczy, które w innym przypadku trafiłyby do śmieci oraz zestawiać materiały mądrze – nie łączyć na stałe różnych tworzyw (np. nie sklejać metalu z tkaniną), ale zespolić je tak, by później, kiedy upcyklingowa rzecz się zniszczy lub znudzi, nadal można było przekazać jak najwięcej jej elementów do recyklingu.

W ocenie prac konkursowych brana było pod uwagę różnorodność wykorzystanych materiałów (wykorzystywanie tylko starych bądź niepotrzebnych rzeczy), kreatywność w ich wykorzystaniu oraz estetyka stworzonego logo.

Miło jest nam przekazać, że Pracownia Orange w Grabowcu zwyciężyła, a my pragniemy zaprezentować Państwu wygraną pracę.

Przygotowała: N. Wiśniewska-Saluk


 

Wyświetleń: 78

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 18:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 18:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 15:00 - sala rekreacyjna
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.