W dniach 1-2 lipca 2019 roku w Kamionce odbyły się warsztaty garncarskie. Z naszej gminy uczestniczyły w nich; Małgorzata Szajuk oraz Marta Greniuk. Poniżej przedstawiamy relację z wydarzenia.

Wyjazd na szkolenie został zorganizowany przez OWES - Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zamościu, ktorą wspiera Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny - we współpracy z Nidzicką Fundacją Rozwoju Nida. Fundacja NIDA pomaga zakładać spółdzielnie socjalne oraz rozwijać działalność dochodową stowarzyszeń i fundacji na obszarze czterech powiatów w woj. warmińsko-mazurskim. Fundacja jest właścicielem przedsiębiorstw społecznych - Garncarskiej Wioski oraz Rajskiego Ogrodu, które aktywizują zawodowo i społecznie bezrobotnych mieszkańców wsi.

Po przyjeździe do Garncarskiej Wioski zostaliśmy zaproszeni do gospody "Ptasie Radio", gdzie oprócz wielu potraw, można zjeść pyszne i oryginalne pierogi z fetą i pokrzywą, czy też zupę z pokrzyw. Po poczęstunku i wykładzie na temat "Zasad partnerskiego tworzenia przedsiębiorstw społecznych" odbyło się zwiedzanie „Rajskiego Ogrodu", w którym rośnie ponad trzy tysiące gatunków różnych roślin - cudowne miejsce. Następnie zwiedziliśmy "Garncarską Wioskę", gdzie oczywiście oprócz zielarni, amfiteatru i muzeum "Skarby Ziemi" - główną atrakcją była garncarnia - tam pokaz toczenia na kole garncarskim,jak i samodzielne lepienie z gliny.

W dalszym programie odbyły się wykłady: -Metodologia tworzenia partnerstw lokalnych, Wolontariat i społeczne zaangażowanie biznesu. Drugiego dnia szkolenia odbyły się wykłady na temat - Kreowanie innowacyjnych produktów i usług przedsiębiorstw społecznych - tworzenie"zielonych miejsc pracy" - Praktyczne aspekty działania przedsiębiorstw społecznych. Na koniec, w grupach tworzyliśmy - wykorzystując zdobytą wiedzę - modele biznesowe przedsiębiorstwa społecznego.

Tekst i zdjęcia: Marta Greniuk


Wyświetleń: 51

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 19:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 19:00
piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 15:00 - 18:00 sala rekreacyjna
*(pierwsza i trzecia sobota miesiąca)
niedziela: 14:00 - 17:00 - Izba Pamięci
*(w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.