Z przykrością informujemy, że w dniu 7 stycznia 2021 roku zmarł Robert Znajomski, artysta, grafik, fotograf, nauczyciel, wielki człowiek z głową pełną pomysłów, miał 53 lata, odszedł w wyniku powikłań po Covid-19. Zaledwie rok temu, w styczniu, mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy rysunku artysty, bezpośredniej rozmowy i doświadczenia Jego wyjątkowej aury. Pochodził z pobliskiej Korytyny, z rodziny, w której sztuka i edukacja były treścią życia, tworzył i pracował w Łęcznej. Robert uwielbiał sam proces twórczy, a Jego prace prezentowano na ponad 500-set wystawach w Polsce i za granicą, zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Z okazji wernisażu wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury, artysta podarował nam 2 grafiki, które już zawsze kojarzyć się będą z ich twórcą- wybitną osobowością artystyczną a jednocześnie dobrym i ciepłym człowiekiem.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wspomnień o ś.p. Robercie Znajomskim.

Katarzyna Kasprowicz-Motowidło