Rozmiar tekstu

DZWIĘKI I BRZMIENIA

Nagrania dźwięku i teledyski realizowane z projektu, o którym mowa poniżej, zostały opracowane w studio nagrań G-SOUND w Grabowcu. Jest to dla nas, już kolejne działanie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Futuro z Białopola, które realizowało w październiku i listopadzie br. projekt 'Dźwięki i brzmienia. Muzyczne tradycje Białopola i okolic'.

Składały się na niego warsztaty śpiewu tradycyjnego, festiwal DZWIĘKI I BRZMIENIA, nagranie teledysków lokalnych zespołów śpiewaczych, wydanie monografii o lokalnych zespołach i muzykujących rodzinach oraz folderu promującego zespoły śpiewacze, a także pakietu edukacyjnego o muzyce wsi i muzycznej tradycji w gminie Białopole.

Wymienione działania zaplanowano z myślą o miejscowych twórcach amatorach (dorosłych, młodzieży i dzieciach), w tym o muzykujących rodzinach, a także mieszkańcach okolicy.

Projekt 'Dźwięki i brzmienia. Muzyczne tradycje Białopola i okolic' łączył pokolenia i stał się zwieńczeniem i uhonorowaniem pracy wszystkich, którzy tworzą kilkudziesięcioosobową aktywną grupę śpiewających w gminie Białopole. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkał się Festiwal DŹWIEKI I BRZMIENIA w Raciborowicach Kolonii, podczas którego zagrało i zaśpiewało 81 osób w różnym wieku.

Okazało się, że tradycja wspólnego muzykowania jest w Białopolu i okolicach ciągle żywa, a ludowa kultura muzyczna ma swoich następców. Potwierdziły to wielopokoleniowe występy oraz widzowie, którzy pozytywnie wyrażali się o idei Festiwalu i zgłaszali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach. Projekt 'Dźwięki i brzmienia. Muzyczne tradycje Białopola i okolic' był finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.

K. Sawicka, I. Starykiewicz


POSŁUCHAJ:

TĘCZA - MOŚCI PANIE

FLOWERS - CYGANECZKA IDZIE W TAN

REMEDIUM - RAJSKI PTAK

BOROWIANKI - TAŃCZ TAŃCZ


OBEJRZYJ:

TĘCZA - A CYJE TO KONIE

REMEDIUM - TAKIEGO JANICKA

REMEDIUM - GÓRALSKA ZABAWA

FLOWERS - NIE BEDE JA WINKA PIŁA

BOROWIANKI - MATUŚ MOJA MIŁA


GALERIA:

Wyświetleń: 136

Galeria zdjęć

ADRES:

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu
Rynek 6
22-425 Grabowiec

tel: 84 651 22 38
NIP: 919 000 56 07

E-mail:

Formularz kontaktowy

GODZINY PRACY:

poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek: 8:00 - 16:00
środa: 8:00 - 16:00
czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00 - 16:00
niedziela: 14:00 - 17:00
Izba Pamięci (w dni ustawowo wolne od pracy i pierwszą niedziele miesiąca Izba nieczynna)

*Studio nagrań dostępne jest w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

*wynajem sali widowiskowej jest możliwy w pozostałym czasie po wcześniejszej konsultacji.

BIP

Materiały umieszczone na stronie posiadają prawa autorskie.
Kopiowanie bez zgody właściciela jest zabronione.

Autorami zdjęć z lotu ptaka są:
Kamil Pietnowski,
Tomasz Pedowski.