W dniu 11 czerwca 2026 roku uczniowie szkół z Wojsławic i Uchań odwiedzili Izbę Pamięci w Grabowcu, gdzie mieli okazję poznać historię Grabowca oglądając multimedialną prezentację „750-letnia historia Grabowca”. Podczas zwiedzania uczestnicy zapoznali się z zabytkami archeologicznymi, przedmiotami codziennego użytku, dokumentami historycznymi oraz pamiątkami związanymi z lokalną kulturą i tradycją.
Spotkanie było cenną lekcją historii „małej ojczyzny”, pozwalającą młodzieży lepiej poznać dzieje sąsiedniej gminy Grabowiec oraz znaczenie ochrony lokalnego dziedzictwa.
Przygotowała: Małgorzata Szajuk